Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można zarobić na swoim prywatnym blogu

Rozmaite blogi zaczęły się cieszyć ogromnym powodzeniem, zarówno wśród osób prywatnych jak i firm. Niewątpliwie spory wpływ na to mają dostępne możliwości techniczne. W dużej części tego typu blogi są oparte na platformie WordPress, dającej bardzo duże możliwości w konfiguracji, przy jednocześnie niskich kosztach. Sam WordPress nic nie kosztuje, bez problemów znajdzie się jakąś ładną skórkę, za jaką też nie trzeba będzie płacić. Do wydatków zaliczyć można ewentualnie coroczne odnowienie domeny i zapłacenie hostingu, lecz to zamknąć się powinno w kwocie co najwyżej kilkuset złotych. Wielu internautów uruchamiając swój blog początkowo nie ma w planach zarabiania na nim, ale z upływającym czasem takie pomysły zaczynają się pojawiać. Bo faktem jest, że jeżeli się dobrze wszystko poprowadzi, to można osiągnąć z tego naprawdę niezłe pieniądze.

Oczywiście aby znaleźć się na takim etapie wcześniej trzeba włożyć trochę pracy w to, aby blog zyskał popularność wśród użytkowników, bowiem tylko wtedy liczyć można na to, że rzeczywiście zacznie on przynosić jakieś zyski. Przy większej liczbie odwiedzających można chociażby pomyśleć o wyświetlaniu płatnych reklam. Reklamodawców można samodzielnie szukać, ale można też rozpocząć współpracę z jedną z platform reklamowych. Innym sposobem na zarabianie są różnego rodzaju programy partnerskie. Na stronie internetowej wyświetla się materiały mające zachęcić odwiedzających, i jeśli któryś z nich zostanie przekierowany do serwisu partnera i coś zakupi, to wtedy właściciel bloga otrzyma prowizję. Dużą popularnością cieszą się też sponsorowane artykuły.

Często wraz z prezentacją usług czy produktów danej firmy umieszcza się jeszcze dodatkowo odnośnik do jej internetowej strony. Takie działanie ma duże znaczenie dla pozycjonowania, ponieważ bardzo pozytywnie wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Z tego też powodu jeśli ktoś posiada swojego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to powinien pomyśleć o tym, aby spróbować na nim zarobić. Szczególnie jeżeli taki blog cieszy się dużą popularnością.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz