Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

WordPress – dlaczego ten system prowadzenia blogów jest tak popularny

Wiele osób jest świadomych tego, jaka niesamowita ilość przeróżnych informacji jest obecnie w sieci internetowej. Większość z nas wie też doskonale, że nie można ufać wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym internecie obecnie funkcjonuje kilkaset tysięcy serwisów, o bardzo zróżnicowanej tematyce. Tak naprawdę każda osoba może uruchomić taką stronę, ponieważ koszty tego są naprawdę niskie. I posiadając taką stronę umieszczać praktycznie wszystko, czego tylko nie zabraniają przepisy.

Sytuacja ta dotyczy zarówno prywatnych osób, jak również firm, żadnych specjalnych ograniczeń tu nie ma. O ile za treści niedozwolone przepisami, takie jak na przykład propagowanie przemocy czy obrażanie innych można ponieść konsekwencje, to w przypadku nierzetelnych lub nieprawdziwych rzeczy już ewentualne konsekwencje raczej autora nie spotkają. A taka sytuacja może wynikać z kilku rzeczy. Po pierwsze wiele osób posiadających własne strony raczej nie przykłada większej na to, co zostało na nich umieszczone.

Ale zdarzają się coraz częściej sytuacje, że dana treść ma służyć manipulowaniu społeczeństwem, wywoływaniem lęków, niepokojów czy też nienawiści do jakiś grup. Są to działania zaplanowane, celowe i realizowane przez ludzi, którzy w tym mają jakieś wymierne korzyści. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby nie mieć zaufania do wszystkiego, co znalezione zostanie w sieci. Niestety wielu ludzi tak postępuje, bezkrytycznie podchodząc do tego, co przeczytają, przez co zaczynają być manipulowani.

Zresztą od niedawna coraz częściej słyszy się o tak zwanych fake newsach, to znaczy nieprawdziwych informacjach, lecz z powodu swojej formy i treści wywołujących określoną reakcję odbiorców. Walka z czymś takim nie jest łatwa, ponieważ w wielu przypadkach na pierwszy rzut oka trudno jest stwierdzić, czy coś rzeczywiście jest prawdziwe, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych źródeł, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że mają rzetelne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz