Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Twórcy internetowej sieci z pewnością nie wiedzieli, w którą stronę to wszystko się rozwinie. Nikt z nich nie przypuszczał, że po paru dekadach od pierwszej przesłanej wiadomości świat nie będzie mógł funkcjonować bez dostępu do sieci. Bo na internecie w bardzo dużym stopniu oparty jest biznes, za pomocą zaawansowanych serwisów można robić zakupy, słuchać muzyki czy zarządzać swoimi pieniędzmi. Lecz niezwykle istotna jest też informacyjna rola, jaką obecny internet może zaoferować. I dotyczy to praktycznie każdego obszaru naszego życia, zaczynając od codziennych wiadomości z kraju i ze świata, a kończąc na specjalistycznej wiedzy.

W praktyce stronę w internecie może założyć każdy, i każdy może na niej umieszczać prawie wszystko, co mu się zechce. Prawie tylko oznacza, że zakazane jest prezentowanie niezgodnych z prawem treści, na przykład obrażających kogoś albo propagujących przemoc. Lecz jeśli właściciel umieści coś, co niekoniecznie jest prawdą, lecz nie zabraniają tego przepisy, to wtedy zgodnie z obowiązującym prawem nic zrobić mu nie można. Z takich też powodów szukając różnych informacji w sieci bardzo ważne jest, żeby nie wierzyć całkowicie temu, co się przeczyta. Zawsze bowiem jest ryzyko, że to, co ktoś napisał nie do końca jedna ma pokrycie w rzeczywistości.

Albo poprzez ignorancję autora, albo przez jego świadome działanie. Portale społecznościowe czy blogi to świetne narzędzie na to, żeby zarazić społeczeństwo swoimi opiniami i poglądami. I jeżeli ktoś będzie to umiał umiejętnie wykorzystać, to w ten sposób może zmanipulować wiele osób. Często będą to niezwykle subtelne działania, podparte solidnymi psychologicznymi podstawami, i niestety nierzadko mogą nawet za tym stać rządy pewnych krajów. Dlatego też poszukując różnych informacji w internecie warto sięgać po pewne, sprawdzone miejsca, na przykład takie jak https://www.efektywnezarzadzaniebiznesem.info/. W ich przypadku można być pewnym, że wszystko co tam opublikowano jest prawdziwe i merytoryczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz