Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bieganie jest jedną z najczęściej wybieranych form sportowej aktywności, tak naprawdę biegają osoby ze wszystkich grup wiekowych. Nie potrzeba do tego specjalistycznych urządzeń ani specjalnego miejsca, wystarczy dobre obuwie i trochę chęci. Lecz regularne uprawianie tego sportu wiąże się z niebezpieczeństwem wystąpienia kontuzji, których lekceważenie czasami źle się kończy. I nie będzie tu chodziło o zwichnięcia czy skręcenia, bowiem przy nich przeważnie zaczyna się jakieś leczenie. Ale jeżeli zacznie się pojawiać w kolanie czy stawie biodrowym lekki ból, to większość biegaczy nie zwraca na to specjalnej uwagi.

A to niekiedy jest początek bardziej poważnej kontuzji, jaką obowiązkowo trzeba wyleczyć, aby nie doprowadzić do poważnego urazu. W wielu przypadkach w zupełności powinna wystarczyć dobrze przeprowadzona fizjoterapia Poznań, jaka zmniejszy objawy i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W przypadku poważniejszych stanów potrzebna może być wizyta u ortopedy i wykonanie jakiś badań, przykładowo USG czy rezonansu magnetycznego. Umożliwi to lekarzowi ocenienie stanu stawów, ścięgien i mięśni, co ma duże znaczenie przy wybraniu leczenia. Bardzo często występującą kontuzją pośród biegaczy jest przeciążenie stawów kolanowych.

Wynika to głównie z nieprawidłowej techniki, lecz również twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji ma przede wszystkim za zadanie odzyskanie prawidłowych ruchowych wzorców i zmniejszenie bólu. Dużo ćwiczeń jest kładzionych na poprawę siły mięśni, które mają główne znaczenie przy bieganiu. Poza tym fizjoterapeuta powinien nauczyć pacjenta odpowiedniej techniki, co pozwoli zmniejszyć ryzyko powtórnego urazu w przyszłości. Serię zabiegów przeprowadza się w gabinecie, lecz często biegacz otrzyma też zestaw ćwiczeń, jakie potem może sam robić w domu. W przypadku tego typu urazów bardzo duże znaczenie ma odpowiednia profilaktyka. Jeśli więc ktoś się zabiera za regularne biegowe treningi, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz