Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W sieci internetowej coraz bardziej powszechne stają się rozmaite blogi. Charakter tych blogów jest bardzo różny, część autorów skupia się jedynie na jednej tematyce i w niej publikują swoje artykuły, inni z kolei wolą postawić na znacznie większy zakres zagadnień. Do tych ostatnich można chociażby zaliczyć serwis https://www.uxux.pl/, w którym użytkownicy przeczytają ciekawe artykuły na różne tematy.

Jednak aby blogiem takim dało się wygodnie i bezproblemowo zarządzać, to należy wybrać odpowiednią platformę, na jakiej zostanie on uruchomiony. Aktualnie najbardziej popularny i wybierany najczęściej jest WordPress, co jest zresztą zupełnie zrozumiałe z uwagi na jego liczne zalety. Nie bez podstaw na WordPressa wszyscy mówią platforma blogowa, ponieważ stworzony on został właśnie do tego celu.

Dalej bardzo dobrze sobie daje radę z taką rolą, lecz możliwości jego wykorzystania są obecnie dużo pokaźniejsze. Do Wodpressa zrobiona została ogromna liczba najróżniejszych wtyczek i dodatków, znacznie poszerzających jego funkcjonalności. Uruchomić na nim można nie tylko duży firmowy serwis, ale nawet zaawansowany sklep internetowy. Dla właścicieli blogów istotne będzie to, że praktycznie całą instalację i konfigurację można wykonać bez żadnego programowania. Do zarządzania wszystkim jest dostępny wygodny administracyjny panel, za pomocą którego można łatwo dodawać nowe wpisy i kategorie.

Przy użyciu wspomnianych wcześniej wtyczek można też łatwo rozszerzać serwis o nowe funkcjonalności. Wystarczy tylko zrobić ich instalację, aby z panelu mieć dostęp do wszystkich konfiguracyjnych parametrów. Ta ogromna prostota w administrowaniu jest bardzo ważna dla początkujących blogerów, bowiem nie wymaga od nich specjalistycznych wiadomości. Również to dotyczy wyglądu serwisu, co jest kolejną dużą zaletą tej platformy. W internecie można znaleźć ogromne ilości najróżniejszych szablonów graficznych, które także należy zainstalować i za pomocą jednego kliknięcia można zmienić wygląd całości. Oczywiście sam WordPress nic nie kosztuje, natomiast za niektóre wtyczki czy skórki trzeba ponieść opłatę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz