Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

{Podczas produkowania żywności wymagane jest zagwarantowanie odpowiednich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle ważne jest miedzy innymi to, żeby nic niechcianego nie zostało zapakowane. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenia jakimiś substancjami, lecz również o elementy metalowe, które także znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt specjalnie ich tam nie będzie dawał, ale wystarczy że odłamany zostanie jakiś fragment nakrętki czy śruby, żeby pojawił się problem.

Dlatego przy wytwarzaniu żywności] detekcja metali ma ogromne znaczenie, i powinna być stosowana zawsze jak to jest potrzebne. separacja metalu najczęściej jest realizowana przy pomocy dedykowanych separatorów z magnesami neodymowymi. Zależnie od charakteru sprawdzanych materiałów magnesy te mogą posiadać bardzo różną formę.

Tego typu urządzenia najlepiej się sprawdzają przy luźnych, sypkich materiałach, pod wpływem silnego pola magnetycznego wszystkie drobinki metalowe przyciągane są do separatora. Niestety separacja metalu przy pomocy magnesów będzie skuteczna jedynie dla metali które wykazują właściwości magnetyczne. Przy miedzi, mosiądzu czy aluminiowych stopach urządzenia magnetyczne nie będą się sprawdzać, z tego też powodu trzeba użyć jakiś innych metod. W ostatnim czasie coraz większą popularność zaczynają zyskiwać detektory wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Pozwalają one na detekcję również nieżelaznych metali, a poza tym mogą wyłapać każde najdrobniejsze zanieczyszczenie, bez pochodzących od metalowych podzespołów zakłóceń.

Urządzenia do detekcji charakteryzują się różną czułością, zależnie od tego, gdzie mają być używane. W spożywczej branży będzie się wymagało, aby ta czułość była możliwie duża, ponieważ nawet najmniejsze elementy metalowe stanowią duże zagrożenie. Normą w przypadku urządzeń z neodymowymi magnesami jest wychwytywanie drobin o wymiarze kilkudziesięciu µm, co zapewnia naprawdę wysokie bezpieczeństwo. Z magnetycznych separatorów chętnie korzystają zarówno duże koncerny produkujące żywność, jak również mali producenci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz