Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktualnie ilość dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Klienci poza standardowymi budynkami coraz częściej wybierają również projekty domów bliźniaczych. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, ale obecnie na powrót zaczyna wracać jego popularność, warto zatem zapoznać się z jego zaletami i wadami.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, lecz są dwoma niezależnymi lokalami mieszkalnymi. Także działka podzielona zostaje na dwie mniej więcej równe części, i z reguły każda z nich mieć będzie oddzielne ogrodzenie i bramę wjazdową. Tego typu konstrukcja przede wszystkim pozwala na niemałe oszczędności, związane zarówno z kupnem samej działki, jak też wybudowaniem budynku.

Jedna wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnego materiału, a także sporo mniej robót wykończeniowych czy budowlanych. W całości inwestycji będzie to miało przełożenie nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co przy obecnych cenach może już dać całkiem konkretną kwotę. Kolejne oszczędności pojawiają się przy dalszym użytkowaniu, na przykład na mniejszych rachunkach za ogrzewanie czy konieczne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję pamiętać należy, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeśli trafi się ktoś mało sympatyczny, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Lecz jeżeli z sąsiadem nie będzie większych problemów, to taka bliska obecność jest bardzo korzystna, przykładowo dzięki pilnowaniu domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz