Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Każdy z nas adoruje siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego terenu, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych regionach występuje około 150 rodzajów motyli dziennych, a by ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować wybitnie łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w następstwie tego tak dopasować rośliny, żeby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz duża ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle wybitnie chętnie korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu likwidacja gniazda szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych ślicznych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, jakkolwiek oraz inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie lubią być polewane wielką ilością wody. Gleba tu także odgrywa gigantyczne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje prowadzonej przez nas roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz