Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Domowe ścieki przeważnie trafiają wprost do systemu kanalizacji, a przy właścicielach domów niejednokrotnie również do szamb. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku lokali gastronomicznych lub producentów artykułów żywnościowych. W takich firmach często ścieki są zanieczyszczone różnymi tłuszczami, których zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można wylewać bezpośrednio. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższej temperaturze tężeją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

To z kolei ogranicza przepływ, a w skrajnych przypadkach spowodować wręcz może całkowite zatkanie i potrzebę kosztowego przetykania. Dlatego też każda taka firma ma obowiązek oczyścić takie ścieki, bo w innym wypadku naraża się na kary. Jeśli chodzi o tłuszcze do takiego czyszczenia stosuje się przeważnie rozmaite separatory. Urządzenia te nie są skomplikowane w budowie, ale dzięki wykorzystaniu elementarnych fizycznych praw mają dużą skuteczność.

Sporą popularnością cieszą się jednokomorowe separatory, które łączą w sobie rolę osadnika i separatora. Montaż ich jest stosunkowo szybki i łatwy, wymagają też znacznie mniejszą ilość miejsca, niż inne opcje. Zbiorniki w dolnej części mają zamontowaną odpowiednią przegrodę, służącą do zatrzymywana cięższych frakcji. Z kolei tłuszcz, z uwagi na to że jest lżejszy od wody, gromadzi się na powierzchni ścieków znajdujących się w zbiorniku.

Odpływ powinien się znajdować na pewnej głębokości, przez co nic niepożądanego do niego nie trafia. Lecz z uwagi na to, że warstwa tłuszczu bez przerwy będzie rosnąć, to co parę tygodni potrzebny będzie serwis separatorów. W czasie takiego czyszczenia oceniony zostanie techniczny stan całości, a także usunięte osady i tłuszcz przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Tego typu czyszczenie separatorów zaleca się wykonywać co najmniej raz na miesiąc, to będzie zależne od ilości ścieków i ich charakteru. Najlepiej podpisać na stałe umowę z jedną z firm, wówczas nie będzie problemów na przykład z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz