Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do cięcia płyt styropianowych trzeba mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. Po pierwsze ważna jest prostota i łatwość użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu zaprojektowana być powinna tak, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby nie mające dużej praktyki w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna jest również solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt musi przecież pracować na budowie, a przecież tam warunki są bardzo różne, dlatego nie może on być zbyt wrażliwy i delikatny. Decydując się na zakup należy również zorientować się, jakie parametry ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna wysokość i szerokość płyt. Z reguły styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, tak więc dla pełnej wygody pracy takie urządzenie powinno umożliwić pełne cięcie po przekątnej. Część producentów ma w ofercie kilka modeli, przez co łatwo można dobrać najbardziej pasujący do swoich oczekiwań.

Czasami poszczególne modele różnią się też mocą zasilania, w praktyce im zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Bardzo potrzebną funkcjonalnością jest możliwość cieniowania styropianowych płyt. Wówczas drut oporowy jest blokowany na wskazanej wysokości, co umożliwi przecięcie jednego arkusza płyty na dwie o określonej grubości. Solidne maszyny umożliwiają również wycinanie skomplikowanych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie na przykład w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz