Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wizja klimatycznych zmian i kurczące się zasoby energetycznych surowców zmuszają do zmian w wielu obszarach życia. Najbardziej istotne są plany związane z dziedzinami, w których pochłaniane są największe zasoby energii. Takim sektorem jest na pewno budownictwo i wiążące się z nim użytkowanie mieszkań i domów. To, z jakich materiałów został zbudowany dany obiekt, wpływa na zużycie energii potrzebnej do jego chłodzenia albo ogrzewania, a także do wentylowania i oświetlenia pomieszczeń.

Oczywiste jest również, że większe wnętrza znacznie więcej jej potrzebują. Jeżeli dołożyć do tego oszczędności na izolacji i materiałach, bardzo łatwo wpaść w pułapkę niezbyt ekologicznej budowy. W kolejnych latach użytkownicy płacą wtedy rachunki znacznie większe niż płaciliby, gdyby budynek był oszczędny energetycznie.

O ogólnym zapotrzebowaniu na energię potrzebną do utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku będzie mówić jego energetyczna klasa. Ten parametr znajduje się w świadectwie energetycznym. Jest to dokument wymagany dla wszystkich budynków oddawanych do użytku po roku 2009. W 2023 roku rozszerzono ten zakres o starsze budynki przeznaczone do sprzedaży albo wynajmu. A co za tym idzie wielu właścicieli musi zadbać o to, żeby takie certyfikaty dostać. Najemca albo kupujący mają je dostać przy podpisywaniu umowy. Co ważne, jest to obowiązek, więc nie można odmówić przekazania takiego dokumentu. Za jego brak grozi surowa kata.

A przecież po wpisaniu w internecie hasła Świadectwo energetyczne Toruń widać, że koszt uzyskania świadectwa to jedynie kilkaset złotych. Osoby wpisane na listę audytorów poinformują o tym, jakie dokumenty dotyczące budynku trzeba przygotować. Proces tworzenia świadectwa trwa maksymalnie parę dni. Za to certyfikat jest ważny aż 10 lat. A zatem, nawet jeśli obecnie takie świadectwo nie jest konieczne, warto zadbać o jego uzyskanie. Przecież w ciągu kolejnych dziesięciu lat sytuacja może ulec zmianie i zapadnie decyzja o sprzedaży nieruchomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz