Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak rozpocząć niezwykłą przygodę z nurkowaniem

Dziś w zasadzie każdy, kto będzie odpowiednio zdrowy, może odkrywać świat pod wodą. Wystarczy sobie zdobyć potrzebne uprawnienia, żeby móc pływać wśród bałtyckich wraków czy też podziwiać ryby na rafie koralowej. Jednak nurkowanie możliwe by nie było gdyby nie specjalistyczny sprzęt, warto zatem zaznajomić się z tym, co każdy scuba musi mieć. Tego sprzętu jak się okazuje trochę jest, a wszystko przed zejściem do wody ważyć może nawet blisko 40 kg. Powietrze, którym nurek oddycha pod wodą jest umieszczone w aluminiowej lub stalowej butli, pod ciśnieniem rzędu 200 atmosfer.

Zależnie od osiąganej głębokości może ono wystarczyć nawet na kilkadziesiąt minut przebywania pod wodą. Lecz oddychanie wprost z posiadanej butli możliwe nie jest, dlatego podłącza się do niej automat oddechowy. Posiada on kształt charakterystycznej puszki z ustnikiem, który trzeba włożyć do ust. Tak naprawdę takie automaty w zestawie są dwa, jeden z nich jest rezerwowy na wypadek, kiedy coś by się stało z głównym. Butlę oraz automat przypina się do jacketu albo skrzydła, te elementy posiadają w sobie wypornościowe worki, przez które da się regulować pływalność pod wodą.

Ponieważ scubowanie odbywa się często w w wodach o niższej temperaturze, to niezbędne będzie zagwarantowanie należytej izolacji termicznej. Do tego są używane różne odmiany skafandrów nurkowych, pozwalających przebywać pod powierzchnią przez długi okres czasu. Drogie lecz jednocześnie bardzo wygodne są kombinezony suche, a na cieplejsze wody można też użyć różnej grubości pianek.

Dużą wadą pianek będzie to, że woda wlewa się do środka, co dla niejednej osoby jest bardzo nieprzyjemnym doznaniem. Lecz ich cena jest kilka razy mniejsza niż tak zwanego suchara, z tego też powodu to właśnie one dostępne są najczęściej w wypożyczalniach. Jeżeli ktoś planuje na dłużej się związać z nurkowaniem, to zastanowić się też powinien nad kupnem swojego sprzętu. Zwłaszcza dotyczyć to będzie skafandrów, butów, rękawiczek i kapturów, w przypadku których duże znaczenie też mają względy higieniczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz