Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze przygotować paznokcie do zabiegu manicure

Duża część pań ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Możliwości na to jest przynajmniej parę. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszą rozmaite lakiery. Posiadają one tę zaletę, że są dostępne w ogromniej ilości kolorów i odcieni, a do tego bez żadnego problemu je można samemu nałożyć w domu. Ostatnio coraz większa liczba pań także się decyduje na wykonanie paznokci hybrydowych, tu także kolorystycznych możliwości jest dużo, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile paznokcie hybrydowe nakłada się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to w przypadku lakieru można też sobie z nim poradzić samemu. Wystarczy w tym celu kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Jeszcze do niedawna duża część tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Ta substancja bardzo skutecznie sobie radzi z większością lakierów, ale jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować ich uszkodzenie, z tego też powodu trzeba tu mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, gdy bez acetonu się nie obejdzie, lecz jeżeli będą tylko możliwości, to jednak lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że aktualnie nie ma problemu z dostępem do wielu dobrych zmywaczy, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Popularne są na przykład zmywacze oparte na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak będzie znacznie większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Spora część tego typu zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko zmycie lakieru, to świetnie się one w tej roli sprawdzą, ponieważ dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Lecz jeżeli trzeba będzie przygotować paznokcie do manicure hybrydowego, to takich produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą jakąś warstwę, jaka utrudni przyklejenie hybrydy i może spowodować szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz