Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ubezpieczenie wypożyczonego samochodu – to powinieneś wiedzieć

Podejmując decyzje o wypożyczeniu samochodu trzeba szczegółowo oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych sprawić stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności trzeba dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem prawdopodobnych otarć lakieru, wgnieceń a też innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest też dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe i apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednakże należałoby przed wypożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą oraz szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne i zauważalne ślady uszkodzeń, należy to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub ewentualnie w umowie wypożyczenia – my polecamy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego pożyczenie. W sytuacji, gdy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu czy też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu lub też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego auta jest również wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie troskać się problemami połączonymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw przypuszczalnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz