Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać mnóstwo kobiet. Przede wszystkim daje on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i w tym czasie w zasadzie nie ma potrzeby jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u kobiet, jakie nie umieją się same dobrze malować lub zwyczajnie nie będą na to miały czasu i ochoty.

Sam zabieg nieco przypomina wykonywanie tatuażu, ale różni się jedną ważną rzeczą. To znaczy cały barwnik jest wprowadzany dużo płycej pod powierzchnię skóry, przez co nie pozostaje tam na zawsze, lecz po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Z reguły widoczne efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do paru lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania bardzo ważne musi być zachowanie ustalonych procedur i środków bezpieczeństwa, bo mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z takich też powodów makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać wyłącznie w porządnych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go wykonać, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża, uczulenie na pigmenty czy też pewne schorzenia. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym należy się przygotować zażywając leki przeciwopryszczkowe przez kilka wcześniejszych dni. Wkłuwanie pigmentu pod skórę trwa najczęściej maksymalnie trzy godziny, choć czasami czas ten się wydłuży. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u niektórych pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne mogą odczuwać silniejszy ból.

W związku z tym że naruszona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, to często spotykanym objawem będzie zaczerwienienie i obrzęk. Objawy takie to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach ustąpić. Nie będzie konieczności brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już na następny dzień da się normalnie pracować. Po zagojeniu skóry należy jeszcze raz się zjawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedoskonałości. Jest zalecane, żeby przez kilka tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo może to spowodować jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

0 komentarze

Dodaj komentarz