Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się podawać swoim zwierzakom suszony mniszek

Medycyna naturalna od setek lat z powodzeniem wykorzystuje naturalne właściwości wielu roślin. To, co znane było już wieki temu, obecnie potwierdzają badania naukowe. Jak wykazano bowiem, w mniszku lekarskim znajduje się wiele rozmaitych witamin, minerałów czy czynnych substancji. Będzie to między innymi to witamina A, C i D, potas i żelazo, ale też barwniki i flawonoidy. W praktyce do wykorzystania będą się nadawać praktycznie wszystkie części tej rośliny, zaczynając od kwiatów i liści, a skończywszy na korzeniu. Mniszek lekarski jest bardzo popularną rośliną, rośnie w dużej ilości miejsc, dlatego też i wykorzystywany jest często do karmienia roślinożernych zwierząt. Ale można też jego liście wysuszyć, i mieć do karmienia jesienią i zimą. Zresztą roślinę tę można bez żadnego problemu podawać również innym zwierzętom, również mięsożernym. Jeśli ktoś chce, to może sam się zająć przygotowaniem, starczy na przykład pozbierać na pobliskiej łące liście i je w przewiewnym i suchym miejscu porządnie wysuszyć.

Rzecz jasna nie będzie również problemów, aby kupić takie zioło w jakimś sklepie internetowym, istotne jest tylko, żeby było to sprawdzone miejsce w kwestii jakości oferowanego asortymentu. A w praktyce zalet podawania mniszka lekarskiego zwierzętom naprawdę jest dużo. Jeśli będzie się to regularnie robić, to szybko można zauważyć widoczną różnicę. W roślinie tej występują liczne wcześniej wspominane składniki odżywcze, dzięki czemu wzmacnia ona odporność i może uchronić przed niektórymi schorzeniami i chorobami. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy, ponieważ reguluje trawienie, ale też oczyszcza ciało i usuwa z niego szkodliwe toksyny. Mniszek lekarski mocno pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i stawów, a to potrzebne jest szczególnie przy starszych zwierzętach, które mogą w ten sposób dłużej być w dobrej formie i sprawne. Warto też wspomnieć o poprawie wyglądu skóry i sierści zwierzaka, która staje się ładniejsza i gęstsza, to jest efektem między innymi przeciwzapalnych i przeciwutleniających właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz