W niejednym domu pojawia się problem z gniazdami rozmaitych owadów. Mimo, że komuś może się to kojarzyć z zaniedbaniem i brakiem sprzątania, to tak naprawdę wcale tak nie jest. Jak okazuje się bowiem, wystarczy nieświadomie przynieść do mieszkania kilka jajek lub dorosłych osobników ze środka komunikacji czy hotelu, żeby za jakiś czas zrobiła się cała kolonia. A jeśli taka już się pojawi, to koniecznie trzeba z nią zrobić jak najszybciej porządek. I to nie domowymi sposobami, tylko od razu najlepiej wezwać zawodowców.
Wynika to z paru rzeczy. Po pierwsze odpluskwianie wymaga odpowiedniej wiedzy w temacie tego, których środków chemicznych używać i jak je rozpylać, aby dały one największą skuteczność. Nie każdy preparat nadawał się bowiem będzie do wszystkiego, należy go konkretnie dopasować do danego gatunku, bo jedynie wtedy wszystkie robaki zostaną zabite.
Istotny jest także sposób użycia. W niejednym przypadku doskonale sprawdzi się tradycyjny oprysk na robaki, przy tej metodzie miejsca gdzie występują owady są spryskiwane środkami chemicznymi, które mają za zadanie ich zabicie. Lecz w zależności od okoliczności stosuje się również kilka innych metod. Następną wartą polecenia jest zamgławianie ulv. Używane w niej są specjalistyczne generatory mgły, wypełniające całość pomieszczenia malutkimi cząsteczkami preparatu owadobójczego. Zastosowanie mgły ma tę ten duży plus, że dotrze ona do wszystkich, najbardziej nawet niedostępnych zakątków, a co za tym idzie do owadów, które się tam ukrywają.
Czasami warto wspomóc się dodatkowymi technikami, tak niejednokrotnie się robi przy pluskwach. Pluskwy są bardzo uciążliwe, ponieważ w związku z tym że ich pożywieniem jest krew, to nieprzyjemnie, boleśnie gryzą. Na nie sprawdzone i skuteczne będzie również zastosowanie pary o wysokiej temperaturze, która nie tylko radzi sobie z owadami dorosłymi, ale dodatkowo niszczy jaja. Dezynsekcja warszawa tym sposobem daje bardzo dobre efekty, choć będzie wymagała niezwykle dokładnego ogrzania każdego bez wyjątku miejsca, w którym mogły się schować owady.